(+420) 257 320 139

(+420) 123 456 789

(+420) 123 456 789

Adresa: Nádražní 76, 150 00 Praha 5

E-mail: kalmar@kasparaero.cz

Fax: (+420) 257 322 226

O NÁS

Firma Kašpar a synové-strojírna Kalmar s.r.o. je ryze českou společností bez účasti zahraničního kapitálu. Vznikla v roce 1990 jako strojírenská firma se zaměřením na zakázkovou výrobu pro větší strojírenské podniky. Postupně s nabýváním finančních prostředků se firma rozšiřovala a spolu s vývojem výrobních technologií se začala zabývat převážně přesným obráběním všech druhů kovových i nekovových materiálů.

Společnost zapsána u Městského soudu v Praze odd. C, vložka 50502,datum zápisu do OR 6.3. 1997

V současné době se firma Kašpar a synové stále zabývá přesnou zakázkovou výrobou a dále vvýrobou dílů pro ultalehká letadla -ULL. Sekce zakázkové výroby se zabývá dodávkou obráběných dílů na základě výkresové dokumentace zákazníka, případně sami navrhujeme nejvhodnější technologie výroby a poskytujeme konzultace k daným zadáním či projektům zákazníků. Spolu s výrobou dílů můžeme nabídnout i tepelné zpracování a povrchové úpravy dle požadavků zákazníka.
Sekce ULL techniky vyrábí díly na základě vlastních vývojových návrhů, provedených zkušebních a certifikačních procesů. Jedná se o za letu stavitelné vrtule, brzdové-podvozkové skupiny, ovládací mechanismy a spojovací prvky. Všechny díly sekce ULL je možné objednat na základě katalogových čísel nebo přímo on-line na těchto internetových stránkách.

Obě sekce používají k výrobě moderní CNC obráběcí stroje OKUMA, SPT 16, WEILLER a obráběcí centra MCV 1000;750, OKUMA MX45 ve spojení s programovacím systémem na DNC síti. Samozřejmostí je i používání konvenčních strojů a to zejména na vrtání, frézování, soustružení, většinou jako přípravu pro další operace na CNC strojích. Dále jsou používány i technologie jako broušení na plocho, kulato, bezhroté, do díry, válcování závitů, frézování ozubení, obrážení drážek, gravírování aj.

Systém práce a řízení výroby nám umožňuje dodávat kvalitní výrobu bez ohledu na počet vyráběných kusů.

Veškeré výrobky ve výrobním procesu prochází systémem kontrol, tento systém začíná vstupními kontrolami, dále mezioperačními kontrolami a na závěr výstupní kontrolou, která uvolňuje výrobky k expedici.

Úspěšným zavedením systému řízení jakosti podle ISO 9001 s jeho následnou certifikací a zavedením efektivních organizačních procesů se stává firma Kašpar a synové moderní firmou, která ve své vizi deklaruje úsilí o rozvoj v oblasti strojírenské výroby a péči o své zákazníky.

.